Автор Тема: Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки  (Прочетена 9847 пъти)

  • 0
  • NummaN

    • Гост
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #45 -: 16 декември 2009, 11:16:49 »



    Целта ми е да видя мнението на знаменита личност като теб относно моята система по съвременен фикх за решаване на проблеми от подобно естество.


    !?
    и коя е твоята система?

    не ще да е от всепризнатите в световен мащаб:Ислямаскат Фикх Асоцияция в Джедда КСА или Асоцияциата за проучване на Исляма на университета Ал-Азхар в Кайро,Ег

    за борба с вятърни мелници чувал ли си?

     
    Човечета, като теб никога няма да я научат. Дори и да я видят ще я помислят за вятърна мелница.
    Щото това за теб са познания от друго измерение. Едва ли имаш капацитет да ги усвоиш, а и като добавим "прангите" - не, определено няма да можеш.

  • Неактивен

    Im@n

    • ****
    • старши член
    • Публикации: 347
    • Karma 2
    • Пол: Жена
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #46 -: 16 декември 2009, 11:34:04 »


    Човечета, като теб никога няма да я научат. Дори и да я видят ще я помислят за вятърна мелница.
    Щото това за теб са познания от друго измерение. Едва ли имаш капацитет да ги усвоиш, а и като добавим "прангите" - не, определено няма да можеш.


    Защо да са от друго измерение,не ме подценявай,грозно е
    да не говорим,че така не можеш да говориш на сестра в Исляма.Обаче ти си над ислямския морал,нали
    « Последна редакция: 03 януари 2010, 06:28:47 от Im@n »

  • Неактивен

    islamofbulgaria

    • *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 136
    • Karma 3
    • Пол: Мъж
    • Ислямът е мир - Ел-Исляму хува селям!
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #47 -: 16 декември 2009, 11:36:56 »
    Цитат
    Много исках да ти отговоря и доста добър отговор ти подготвих, но понеже получих "жълт картон" няма да го публикувам тук. Просто не искам да дразня "злия дух", а и да избегна по-тежки санкции. Затова с теб ще продължим на лични. И не ми казвай, че нямаш време или, че си зает. Това оправдание пред мен не минава. И аз съм зает но отделих 3 дена на бебешката урина. След като я започнахме ще я докараме до края. Длъжен си да го направиш!

    Не, че много ме интересува становището за урината. Целта ми е да видя мнението на знаменита личност като теб относно моята система по съвременен фикх за решаване на проблеми от подобно естество. Работата наистина е сериозна за това и отдавам толкова голямо значение.
    Надявам се да не се скриеш и да застанеш срещу мен да доразнищим този въпрос по подобаващ за нас начин. Аллах (с.т.) да е с теб! И инша`Аллах да се получи.

    Нуманчоо, Няма да продължим на лични, преди това казваше същото, после изтри темите си и се загуби, сега отново с ново име....може би след някои ден пак да избягаш...

    Цитат
    Знаменита личност като теб
     

    Ако бях такъв, както ти казваш нямаше постоянно да съм в нета, и нямаше да ме видиш във форума

    Тук няма знаменити личности, освен ти, който си вече кандидат....

    Аллах да ти помага в изследванията, и когато привършиш, ако е възможна да публикуваш резултатите, та и ние да научим нещо повече.....
    « Последна редакция: 16 декември 2009, 11:39:17 от islamofbulgaria »

  • 0
  • NummaN

    • Гост
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #48 -: 16 декември 2009, 15:57:01 »


    Нуманчоо, Няма да продължим на лични, преди това казваше същото, после изтри темите си и се загуби, сега отново с ново име....може би след някои ден пак да избягаш...


     
     
    Жалко наистина.. Сигурен съм, че щеше да бъде много интересно, но след като не желаеш не мога да те накарам насила. За мен не е проблем, бих публикувал материала още сега, но виждаш, че с уахабийте не сме на "ти" и пак ще се получи една скуууучна и грозна картинка.
    Уважение към решението ти. Дано е за добро. 

  • 1437
  • Неактивен

    mactub

    • *
    • Нов член
    • Публикации: 3
    • Karma 0
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #49 -: 16 декември 2009, 16:05:31 »
    Ас саляму алейкум!

    Благодаря за информацията относно веждите Im@n....но какво правим например ако съпруга ми не ме харесва с неискубани вежди?
    И как стои въпроса с премахване космите по ръцете и краката и това ли е грях...?Нали уж трябва да се подържаме красиви за мъжете си?
    В Корана е писано ( поправете ме ако греша) ,че е желателно да махаме космите под мишниците и е задължително да ги махнем на интимните части - за тях няма проблем....нали точно Аллах ни е създал така,но за тези зони не е грях а за веждите е

  • Неактивен

    islamofbulgaria

    • *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 136
    • Karma 3
    • Пол: Мъж
    • Ислямът е мир - Ел-Исляму хува селям!
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #50 -: 16 декември 2009, 19:43:13 »
    Цитат
    Уважение към решението ти. Дано е за добро.
    Иншаллах !

  • Неактивен

    Hamdi

    • *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 101
    • Karma 0
    • Пол: Мъж
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #51 -: 16 декември 2009, 20:43:34 »
    Цитат
    Благодаря за информацията относно веждите Im@n....но какво правим например ако съпруга ми не ме харесва с неискубани вежди?
    И как стои въпроса с премахване космите по ръцете и краката и това ли е грях...?Нали уж трябва да се подържаме красиви за мъжете си?
    В Корана е писано ( поправете ме ако греша) ,че е желателно да махаме космите под мишниците и е задължително да ги махнем на интимните части - за тях няма проблем....нали точно Аллах ни е създал така,но за тези зони не е грях а за веждите е


    Ако съпругът ти не те харесва така, съм чел, че е допустимо да оформиш веждите си.

    Косми може да премахваш от останалата част от тялото си. Забраната е само за веждите. Имай впредвид, че космите, които са между двете вежди (над носа) е позволено да се премахват. Също, ако веждите ти са ненормално големи тогава може да ги оформиш малко.

    Космите от подмишниците и интимните части е добре да се махат всяка седмица и не трябва да се чака повече от 40 дни.

    Аллах знае най-добре.

  • Неактивен

    Im@n

    • ****
    • старши член
    • Публикации: 347
    • Karma 2
    • Пол: Жена
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #52 -: 17 декември 2009, 06:48:23 »

    Ако съпругът ти не те харесва така, съм чел, че е допустимо да оформиш веждите си.


    Къде си го чел?
    Аз доста неща съм предгледала и никъде не видях,че е разрешено,дори мъжа да кара жена си и дори да я заплашва не може,защото това е заповед на Аллах СУТ,а и кой мъж иска съпругата му да е проклета...Също като мъжа да спира съпругата да се моли или да говее.

    Сестра Мактуб-разрешено е както каза брата махането на косъмчетата между веждите-те не се считат за вежда.
    Разрешено е махането на косми от пъпка на веждите или до тях,ако косъм ти пречи да виждаш-тогава се маха.
    Разрешено е веждите да се изсветляват или потъмняват с боя (в естествени цветове),но не и да се скубят и да им се променя формата.
    Махат се само в изключителен случай и само ако те правят да изглеждаш като мъж (тип груби,тъмни,гъсти ,сключени вежди),а и с това някои учени не са съгласни.

    Шейх Ибн Джибриин казва:,,Не е разрешено да се подкъсяват космите на веждите,или да се бръснат или скубят,дори и с разрешението на мъжа.Това не е нещо за красота,а е по-скоро променяне създаденото от Аллах,който е Най-Добрия Създател.Имаме предупреждение,че който го практикува или прилага е проклет-това означава,че е забранено.''

    Шейх Ибн Утайман (р.а.) разглежда подробно въпроса и потвърждава посоченото по-горе.

    Трябва да знаем,че Аллах СУТ е този,който издал заповедите и е предпочел някои хора да са красиви,други да са грозни-това е само в ръцете на Аллах СУТ.Ние трябва да сме търпеливи и да не се подаваме на изкушенията на шейтана.
    Първо може да ни се стори трудно,но щом Аллах СУТ е направил така,че живота ни да се стече по такъв начин,че да станем мюсюлманки,значи Аллах СУТ знае,че сме достатъчно силни,за да преодолеем изпитанията на женската суета.

    И още нещо:космите на веждите не са като телесното окосмяване,те имат за цел да спират потта от челото ни и в тях живеят специални бактерии,които са полезни за очите ни.Аллах СУТ казва,че тук имаме слабости,които в другия живот няма да имаме:като кръвотечения,неприятна миризма,фекалии и т.н.Недостатъците са изпитание.
    И Аллах знае-най добре какво е най-доброто за слугите му!

    Останалите косми по лицето МОГАТ да се махат,а косми по брадата и мустаците е да не кажа задължително,но много предпоръчително да се махат,за да не изглеждаме като мъже.

    Всички други косми,с изключение на вежди и коса(бръсненено на косата за жена е забранено,освен по медицински причини) е разрешено да се махат.
    Може да се махат по всички начини,от теб,мъжа ти или махрам или друга жена в определените граници,в които е позволено да те виждат те.
    Пророкът САУС е казал,че чистотата е половината от вярата.

    Ас саламу алейкум!

  • 713
  • Неактивен

    hadidja

    • ***
    • пълноправен &#
    • Публикации: 196
    • Karma 0
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #53 -: 17 декември 2009, 09:43:06 »
    Аллах да е доволин от теб,сестра!


    Много подробни разяснения,които всяка жена трябва да знае.Аллах да те възнагради и да те улесни в работата ти!Амин!

  • 1437
  • Неактивен

    mactub

    • *
    • Нов член
    • Публикации: 3
    • Karma 0
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #54 -: 18 декември 2009, 10:56:29 »
    Благодаря за разяснението Im@n
    Ще чакаме продължение.
    Ас саляму алейкум!

  • Неактивен

    Im@n

    • ****
    • старши член
    • Публикации: 347
    • Karma 2
    • Пол: Жена
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #55 -: 03 януари 2010, 06:24:45 »
    Саламун Алейкум!

    Аллах да ни напътва и улеснява сестри!Амин!

    продължението:

    В.296:Жена яла храна,която и причинила болест.После тя казва:,,Никога няма да смятам този вид храна за Халал (разрешена)!''
    Правилно ли е такива поведение?
    О.Не,защото каквото е позволено,никога не трябва да се отрича по такъв начин.

    В.297:Какво е богохулство?
    О.Бива два вида:голямо и малко.Голямото е невярването в Аллах,малкото е напр. отричането на Милостта на Аллах СУТ.

    В.298:Какво означава ,,Аллах,,?
    О.Това е правилното име за Господ.Означава,че само Аллах е истинския Бог и,че заслужава хората и джиновете да му служат.

    В.299:Може ли трите развода да се направят на веднъж?
    О.Не,трябва да са по един в различно време,като думата ,,развод,,се повтаря три пъти всеки път.

    В.300:Ако жена се е разделила чрез Кула',колко дълго чака в Идда'?
    О.Период от един месечен цикъл.

    В.301:Колко продължава следродовото кървене?
    О.Няма определени граници,най-много 40 дена.

    В.302:Какви са видовете Ислямски Таухид?
    О.Има три вида и те са:
    1).Таухид Рубуубия:Единството на Господството на Аллах,че Аллах е Единствен Бог на Вселената,Създател,Организатор,Плануващ,Поддържащ и Даващ сигурност.
    2).Таухид ал-Улухия:Служене единствено на Аллах СУТ,да се вярва,че никой няма право да се служи,освен на Аллах(всички видове служене като молитва,призив,да се закълнеш,колитба,говеене и поклонение трябва да са директно и само за Аллах).
    3).Таухид ал-Асма уас-Сифат:Никой не трябва да се определя с Неговите Имена и Атрибути,те са само за Аллах и то само тези,кото са описани от самия Аллах СУТ или от Пророка Мухаммад САУС и други имена или качества не бива да Му се приписват.Ако Аллах казва:Ръката на Аллах е над техните ръце-ние трябва да вярваме,че тзи ръка не е нищо подобно на тези на създанията,тя принадлежи само на Аллах,без да я оприличаваме на нещо,да си я представяме или да отричаме съществуването и.Аллах Превеликия казва: ,,Няма нищо като Него(Аллах) и той е Всечуващия,Всевиждащия,,(42:11)

  • Неактивен

    melek_

    • **
    • Новак
    • Публикации: 62
    • Karma 1
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #56 -: 11 януари 2010, 20:26:28 »
    Аз също имам въпрос.В първото ти мнение още имаше въпрос може ли мъж да целува жена си по време на говеене и отговора беше "да".Но аз никога не целувам приятелят си по време на постене, защото мислих, че не е разрешено?

  • Неактивен

    Hamdi

    • *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 101
    • Karma 0
    • Пол: Мъж
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #57 -: 11 януари 2010, 21:59:41 »
    Цитат
    Аз също имам въпрос.В първото ти мнение още имаше въпрос може ли мъж да целува жена си по време на говеене и отговора беше "да".Но аз никога не целувам приятелят си по време на постене, защото мислих, че не е разрешено?


    Има разлика между съпруг и приятел. Ако с определен мъж нямаш религиозен брак (никях), не може да го докосваш или целуваш.

  • Неактивен

    melek_

    • **
    • Новак
    • Публикации: 62
    • Karma 1
      • Профил
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #58 -: 11 януари 2010, 22:00:48 »

    Цитат
    Аз също имам въпрос.В първото ти мнение още имаше въпрос може ли мъж да целува жена си по време на говеене и отговора беше "да".Но аз никога не целувам приятелят си по време на постене, защото мислих, че не е разрешено?


    Има разлика между съпруг и приятел. Ако с определен мъж нямаш религиозен брак (никях), не може да го докосваш или целуваш.

    Да, трябваше сама да зная отговора.Благодаря! :)

  • Неактивен

    Sabeera

    • *
    • Нов член
    • Публикации: 4
    • Karma 0
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:Въпроси и Отговори за Жените Мюсюлманки
    « Отговор #59 -: 11 януари 2010, 23:43:05 »
    A по отношение на това дали може да се целува съпруг/а мисля, че имаше хадис, че Пророкът с.а.с е разрешил на възрастен мъж да целува жена си по време на говеене, а на млад мъж е забранил. Карам по спомени, моля, ако някой може, нека да даде хадиса и да каже дали е достоверен.