Автор Тема: S.A  (Прочетена 606 пъти)

• 4677
  • Неактивен

NISA_NUR

• *
    • Нов член
    • Публикации: 13
    • Karma 0
      • Профил
    S.A
    « -: 09 юни 2011, 00:30:03 »
    S.a sevgili din kardeslerim cuma gunu sinavim var bana dua ederseniz COK SEVINIRIM .ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN . BILDIGINIZ SINAV DUALARI VARSA PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM ...
    « Последна редакция: 09 юни 2011, 15:53:52 от NISA_NUR »

• Неактивен

islamofbulgaria

• *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 136
    • Karma 3
    • Ислямът е мир - Ел-Исляму хува селям!
      • Профил
      • Ел. поща
    Re:S.A
    « Отговор #1 -: 09 юни 2011, 17:30:05 »
    Su duayi okuyabilirsiniz:

رب ذدني علما و فهما والحقني بالصالحين

Rabbi zidni ilmen ve fehmen vel-hikni bis-salihin...

"Ya Rabbi, benim ilmimi ve anliyişımı fazlaştır ve beni salih olanlarla beraber kıl...."

Allah s.t yar ve yardimciniz olsun kardesim. Basirilar dileriz!

• 4677
  • Неактивен

NISA_NUR

• *
    • Нов член
    • Публикации: 13
    • Karma 0
      • Профил
    « Отговор #2 -: 09 юни 2011, 21:41:31 »
    Kafama  takilan bir kac tane sorum var  
    1.   namaz kilarken rukudan dorulduktan sonra hemen secdeye gitttikten sonra kalktigimda bas donmesi oluyo gozlerimi kapatsam dogru olur mu  ve daha yavas dogrulsam dogru  olur mu .

2. sorum ise namaz esnasinda cok heycanlaniyorum acaba anlamadan yanlis bisi yapiyomuyum diye?
    « Последна редакция: 09 юни 2011, 21:48:19 от NISA_NUR »

• Неактивен

islamofbulgaria

• *
    • АДМИН
    • пълноправен &#
    • Публикации: 136
    • Karma 3
    • Ислямът е мир - Ел-Исляму хува селям!
      • Профил
      • Ел. поща
    « Отговор #3 -: 10 юни 2011, 23:10:37 »
    Цитат
    1.   namaz kilarken rukudan dorulduktan sonra hemen secdeye gitttikten sonra kalktigimda bas donmesi oluyo gozlerimi kapatsam dogru olur mu  ve daha yavas dogrulsam dogru  olur mu .

S.a. Namazda esas olan gözleri kapatmamaktir, ve namazda her hangi bir yerde sürekli olarak gözleri kapatmamiz çoğu alimlere göre mekruhtur \yani sevilmeyen bir şeydir\, lakin bir hastalik durumunda ya da hissetmeden huşudan dolayi olursa bir beyis yoktur, yeterki namaz kilarken kalbimiz namazda olsun. Namazda yavaşça doğrulmaniza gelince, zaten bu namazin geregidir - namazda mümin her zaman yavaş ve sükünetli bir sekilde hareket etmelidir.....

Цитат
    sorum ise namaz esnasinda cok heycanlaniyorum acaba anlamadan yanlis bisi yapiyomuyum diye?

Bildigimiz gibi Namaz dinin direyidir, bu nedenle dikkatli ve iyi bir şekilde namazimizi kilmamiz gerekiyor. Namazda huşudan dolayi insanin heycanli olmasi normal ve iyi bir şeydir. Allah hepimize namazi dos-dogru kilmamizi nasib etsin insallah...Allaha emanet olun!
    « Последна редакция: 10 юни 2011, 23:14:45 от islamofbulgaria »